Tatar dal piaty gól v sezóne, Halák priviedol Islanders k víťazstvu

15.11.2014 Celý región

New York 15. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL jedným gólom k výhre Detroitu nad Chicagom 4:1. V 26. minúte za stavu 2:1 pre domácich Red Wings potrestal chybu pri rozohrávke hostí a pohotovo dorazil do siete strelu spoluhráča Joakima Anderssona. Pre 23-ročného útočníka to bol piaty presný zásah v sezóne.

Tatar bol so šiestimi strelami najaktívnejším hráčom zápasu, pripísal si aj plusku a dve trestné minúty. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo, ktorý nastúpil v útoku s elitným ruským centrom Pavlom Dacjukom, zaznamenal dva strelecké pokusy a takisto jeden plusový bod. Ďalší slovenský krídelník Marián Hossa sa v drese Chicaga bodovo nepresadil a duel dokončil s mínuskou.

Halák mal 35 úspešných zákrokov

Jaroslav Halák priviedol NY Islanders na ľade Floridy k víťazstvu 4:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský brankár zaznamenal v riadnom hracom čase a predĺžení 35 úspešných zákrokov, v rozstrele ho z troch domácich strelcov prekonal iba Jonathan Huberdeau v prvej sérii, kým za "ostrovanov" presne mierili Frans Nielsen i Kyle Okposo. Halák si navyše pripísal vďaka rýchlej rozohrávke aj asistenciu pri góle Ryana Stromea.

Svojmu tímu tak vychytal štvrté víťazstvo za sebou, triumfu nad Panthers predchádzali jeho shutouty pri výhrach nad Coloradom a Arizonou. V obrane newyorského tímu odohral Ľubomír Višňovský takmer 21 minút, zapísal si dve strely a dve plusky. Krajan v tíme Panthers Tomáš Kopecký, ktorý nastúpil v prvom útoku hostí, ohrozil Haláka dvoma strelami, do štatistík mu pribudol mínusový bod a dve trestné minúty.

Toronto v zostave s Richardom Pánikom nestačilo doma na Pittsburgh, tesný triumf hostí 2:1 zariadil dvoma gólmi Pascal Dupuis.

Sumáre NHL:

WASHINGTON - NEW JERSEY 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 50. Cammalleri. Brankári: Holtby - Schneider, strely na bránku: 30:28, 18.506 divákov.

PHILADELPHIA - COLUMBUS 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Góly: 13. Giroux (Streit, Voráček), 24. Voráček (B. Schenn, Simmonds), 42. Del Zotto (Giroux, Mason) - 9. Wisniewski (Johansen, Erixon), 18. Foligno (Erixon, Johansen), 30. Foligno (Johansen, Johnson), 34. Wisniewski (Foligno, Johansen). Brankári: Mason - McElhinney, strely na bránku: 27:38, 19.789 divákov.

FLORIDA - NY ISLANDERS 3:4 pp a sn (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Hayes (Trocheck, Jokinen), 50. Campbell (Jokinen, Barkov), 58. Ekblad (Trocheck, Hayes) - 34. Tavares (Okposo, Bailey), 36. Strome (Hickey, HALÁK), 44. Kuľomin (Boychuk, Grabovskij), rozh. samost. nájazd Okposo. Brankári: Luongo - HALÁK, strely na bránku: 38:34, 10.010 divákov.

DETROIT - CHICAGO 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 7. Glendening (Miller), 25. Franzén (Zetterberg), 26. TATAR (Andersson, Glendening), 58. B. Smith (Dacjuk, Abdelkader) - 12. Kane (Toews, Seabrook). Brankári: Howard - Crawford, strely na bránku: 37:26, 20.027 divákov.

TORONTO - PITTSBURGH 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 47. Franson - 38. Dupuis (Ehrhoff, Sutter), 41. Dupuis (Crosby, Bortuzzo). Brankári: Bernier - Greiss, strely na bránku: 31:40, 19.295 divákov.

VANCOUVER - ARIZONA 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Góly: 15. Hanzal (Yandle, Murphy), 36. Hanzal (Rieder, Erat), 36. Hanzal (Erat, Michálek), 40. Doan (Gagner, Yandle), 58. Yandle (Bödker, Gagner). Brankári: Miller - Dubnyk, strely na bránku: 35:23, 18.708 divákov.

Jaroslav Halák (NY Islanders) 65:00 0+1 3/38 92,1%

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, body, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/